10 filmów, które MUSISZ zobaczyć, jeżeli pracujesz w sprzedaży

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

Nie ma nic bardziej motywującego niż dobry film. A kiedy ktoś pracuje w sprzedaży, to potrzebuje tyle motywacji i inspiracji ile tylko uda się zdobyć!

Tym osobom, które aktywnie prowadzą sprzedaż, polecam gorąco by obejrzały każdy z tych filmów, tak jak by to był film instruktażowy. Nigdy nie wiadomo co nam zostanie w pamięci, a może właśnie to wyzwoli błysk geniuszu, który będzie niezbędny do pozyskania konkretnej sprzedaży.

10. Jerry Maguire (1996)

Jerry Maguire grany przez Toma Cruisa, jest agentem sportowym. Ma największych klientów, szacunek, piękną narzeczoną. Aż pewnej nocy wątpi w cel swojej pracy i swoje miejsce na świecie. Film jest wypełniony cytatami i działaniami handlowymi, obowiązkowa pozycja dla wszystkich sprzedawców.

9. Ryzyko (2000)

Ten film jest często porównywany do Wall Street, opowiada historię brokera, który stara się osiągnąć sukces. Są tutaj świetne sceny dla sprzedawców, w szczególności lekcja jak sprzedawać!

 

8. Wall Street (1987)

Klasyczny filmy, do którego sprzedawcy retro mają duże przywiązanie. Gordon Gekko jest gwiazdą korporacji, do której to Bud Fox aspiruje. Gordon bierze Buda pod swoje skrzydła i uczy, że musi robić wszystko by dostać się na szczyt (włącznie z nielegalnymi działaniami). Zobacz moją ulubioną scenę z hasłem „Chciwość jest dobra!”

7. Transakcja (1999)

Postacie grane przez Kevina Spaceya,  Dannego DeVito oraz Petera Fancinelliego są sprzedawcami u przeżywającego trudności producenta smarów. W trakcie konferencji czekają na okazję wygłoszenia prezentacji potencjalnemu klientowi, który może uratować ich firmę. Devito fantastycznie uczy początkującego sprzedawcę, na bazie swoich faktów z życia.

6. W pogoni za szczęściem (2006)

To jest jeden z moich ulubionych filmów. Film, który inspiruje do wytężonej pracy. Oparty na prawdziwej historii Christophera Gardnera, który będąc samotnym ojcem pozbawionym domu, stara się mimo przeciwności losu o posadę w biurze maklerskim. To jest jeden z bardzo niewielu filmów, który przedstawia zawód sprzedawcy w pozytywnym świetle!

5. Wilk z Wall Street (2013)

Ulubiony film wielu sprzedawców, oparty na faktach opowiada historię Jordana Belforta, od początku kariery aż do upadku włącznie z popełnianiem przestępstw i korupcją. Film wypełniony jest trikami szybkiej sprzedaży i pokazuje, ile energii powinien mieć super skuteczny sprzedawca.

4. Mistrz przekrętu (2000)

Ten film jest relatywnie mało znany w społeczności sprzedawców. Opowiada o doskonałym telesprzedawcy, którego firma zbankrutowała, co zmusiło go do pracy dla legendy sprzedaży przez telefon Kelly Granta. Grant sprzedaje udziały w kopalni złota. Film wypełniony jest gotowymi pomysłami na prowadzenie rozmów handlowych przez telefon.

3. Pan życia i śmierci (2005)

To nie jest typowy film dla sprzedawców, jednakże, Pan życia i śmierci ma wiele odniesień do sprzedaży. Nicolas Cage świetnie portretuje handlarza bronią, który przemierza świat zarabiając i manewrując między konfliktami państw i ludzi.

2. Śmierć komiwojażera (1985)

Sprzedawca Willy Loman ma kryzys. Zaraz straci pracę, nie może opłacić rachunków a jego synowie nie szanują go. Zastanawia się, co poszło nie tak i w jaki sposób temu zaradzić. Świetne aktorstwo, cudowni aktorzy i pozycja obowiązkowa dla sprzedawców.

1. Glengarry Glen Ross (1992)

Najbardziej sławny film dla sprzedawców ze wszystkich, ale gwarantuję, że wielu sprzedawców nigdy go nie widziało! Jest najbardziej znany z „A.B.C. – Always Be Closing”. Sprzedaż nieruchomości przez telefon w stylu „powal i dociśnij kolanem”. Jest świetny! Mój ulubiony cytat oprócz A.B.C. to „Coffee is for closeres”!

Więc tak wygląda moja lista 10 filmów, które warto obejrzeć, jeżeli pracujesz w sprzedaży. Choć to nie są typowe filmy szkoleniowe, i pewnie są tam rzeczy, których nie powinniśmy robić, to jednak można w nich poczuć ducha sprzedaży.

Oglądaj, baw się i następnego dnia przyjdź do pracy z energią, której potrzebujesz do sprzedawania.

A jaki film Ty byś polecił?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści

Trzymaj rękę na pulsie

Aktualne trendy w złożonej sprzedaży B2B, sprawdzony know-how, pomocne narzędzia dla handlowców i szefów sprzedaży. Raz w tygodniu prosto do Twojej skrzynki e-mail.

 

Zgoda 1
Zgoda 2

Przeczytaj również to...

Paradoksalne zasady złożonej sprzedaży

A oto ona – nasza WSPÓLNA lista rzeczy, które działają w sprzedaży inaczej, niż mogłoby się wydawać, odwrotnie, nietypowo, niezgodnie z intuicją

6 komentarzy na temat “10 filmów, które MUSISZ zobaczyć, jeżeli pracujesz w sprzedaży”

  1. Wilk z Wall Street – jak oszukiwać, manipulować i wciskać klientom coś czego nie potrzebują i na czym stracą. Sorry ale właśnie przez takich sprzedawców status tego zawodu jest tak niski.

  2. Wilk z Wall Street dla mnie gloryfikacja przekrętu i cwaniactwa, ostatnio po raz kolejny oglądnąłem Big Short , świetne polecam

  3. The Founder – o tym, jak powstało imperium Macdonalda. O konsekwencji, uporze i bezwzględności, która pozwoliła Johnowi Krockowi zabrać pomysł i fimę braciom Macdonald – by stworzyć jedną z najbardziej znanych marek na świecie.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trzymaj rękę na pulsie

Raz w tygodniu prosto do Twojej skrzynki e-mail: 
  • aktualne trendy w złożonej sprzedaży B2B,
  • sprawdzone know-how
  • narzędzia dla handlowców i szefów sprzedaży.
Zgoda 1
Zgoda 2