Blog

10 lipca 2019

5 zasad, które powinieneś poznać zanim napiszesz emaila do potencjalnego klienta

Prospecting jest trudny. Nie ma co ukrywać. Jeśli jesteś odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych klientów, to wiesz na pewno, że tradycyjny Cold Call już nie działa. Próbujesz […]
12 marca 2019

Sekret skutecznego prospectingu

Na rynku są sprzedawcy słabi, średni, dobrzy i są supersprzedawcy, którzy rok do roku przekraczają zakładane plany, zdobywają nagrody, premie i prowizje.  Co różni supersprzedawców od wszystkich innych sprzedawców? Jakie są ich supermoce?
11 stycznia 2019

Ile prospectingu potrzebujesz, żeby zrobić swój plan sprzedaży?

Czy wiesz, ile nowych szans na sprzedaż musisz każdego dnia, tygodnia, miesiąca, wrzucić do lejka sprzedaży, żeby na koniec roku, kwartału czy miesiąca dowieźć sprzedaż o określonej wartości? Kiedy możesz uznać, że lejek masz bezpiecznie pełny?
16 sierpnia 2018

Upewnij się, że rozmawiasz z decydentem

szyscy sprzedawcy B2B wiedzą, że powinni rozmawiać z decydentami. Mają wdrukowane przez szefów, aby bezwzględnie szukać decydenta i skupić wszystkie wysiłki na budowaniu relacji z osobą decyzyjną. Jak więc upewnić się, że rozmawiasz z decydentem?
28 marca 2018

Jak wybrać proces i metodykę sprzedaży dla swojej organizacji

Ponieważ wielu szefów firm i szefów sprzedaży, a także handlowców planujących swój rozwój zawodowy, pyta mnie o różnice między metodyką i procesem oraz jak wybrać odpowiednią dla siebie metodykę sprzedaży, postanowiłam podzielić się kilkoma refleksjami na ten temat.
21 marca 2018

Piętno sprzedawcy

Nastała ostatnio taka moda, żeby nie nazywać sprzedawców sprzedawcami. Trudno jest znaleźć kogoś, kto miałby na wizytówce tytuł  "Sprzedawca". Są zaufani doradcy, partnerzy, opiekunowie klienta, menedżerowie relacji, konsultanci a nawet facylitatorzy.
26 lutego 2018

Wszyscy sprzedawcy używają skryptów

Większość handlowców twierdzi, że nie używa skryptów i nigdy, przenigdy nie będzie ich używać.
12 lutego 2018

Jak poruszyć klienta, który nie widzi potrzeby

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą jednym prostym pytaniem, które ja bardzo lubię, bo jest niezwykle skuteczne jeśli chcesz skłonić klienta do zmiany perspektywy i innego spojrzenia na obecne status quo.
17 stycznia 2018

Co byś zmienił w swojej sprzedaży mając takie dane

Analizy win/loss są bardzo silnym narzędziem do rozwoju i poprawy wyników sprzedaży. Zrobione dobrze pozwalają skorygować fałszywe wyobrażenia o jakości naszych procesów sprzedaży i znaleźć sposób, by zwiększyć naszą zdolność do konkurowania. Jeśli do tej pory nie prowadziłeś/ prowadziłaś przekrojowych analiz win/loss, a chcesz spróbować samodzielnej analizy danych, przygotowałam krótką listę wskaźników od których warto zacząć